195 ÉVE SZÜLETETT ORBÁN BALÁZS
Február 3-án, szombaton, a városközponti emlékszobornál iskolánk névadójára: Orbán Balázsra emlékeztünk. Az egybegyűltek előtt iskolánk diákjai: Waum Gyopár, Deák Alexandra, Lakó Csenge énekkel tisztelegtek, míg Farkas Hanna- Gréta levélben üzent a nagy székelynek. A koszorúzást követően a szejkei síremlékhez is kilátogattunk, hisz ottt nyugszik a nagy fotográfus, néprajzi író, világjáró, országgyűlési képviselő. A mi példaképünk...
SZÉLIKE KIRÁLYKISASSZONY- MESEPÁLYÁZAT
- október és 2024. január között zajlott a Benedek Elek: Szélike királykisasszony mesepályázat, amelyre több kategóriában lehetett benevezni: olvasónapló, saját mese, bábfigura, mesemondás. Minden kategóriában a kreativitás, eredetiség, a tiszta/érthető írás/beszéd (a tartalom érthető közlése), a mesék értelmezése, tovább-, újragondolása, üzenete, mind-mind hozzájárultak az osztályozáshoz, értékelés emeléséhez. Iskolánk II. A és II. C osztályos tanulói kimagasló eredményeket értek el ebben a megmérettetésben. Felkészítő tanítónők: Vass Harmat Izabella és Mihály Gyopár Henrietta.
GYERGYÓREMETÉN FOCIZTUNK
2024 január 26-án részt vett iskolánk kicsi focicsapata egy megyei versenyen (ONSS TYMBARK), ahol a kis ügyeskék első helyezést értek el. Gratuláció a csapatnak, csak így tovább!
Orbán Balázs Általános Iskola- Maroshévíz 2-1 Góóóól!
ADVENTI ADOMÁNYOZÁS
Iskolánk tanulói lelkesen gyűjtögették az adventi időszakban szeretcsomagjaikat, amelyeket a máréfalvi Összetartozás Házához tartozó gyermektársaiknak szántak. A csomagok tartós élelmiszereket és tiszítószereket tartalmaztak, amiket karácsony tövében szállított az iskola képviselete a helyszínre. Reméljük, hogy könnyítettünk segítségünkkel a nehéz hétköznapokon...
KARÁCSONY HÓ NÉLKÜL
Mi készülünk. Mi várjuk. Mi írtunk az angyalnak. Mi igazi, szép karácsonyt szeretnénk! Mert jó gyermekek voltunk! Iskolánk karácsonyfáját az idén a III.A.B.C. és IV.A.B. díszítette. Talán mégiscsak lesz angyaljárás?
HOZZÁNK IS JÖTT A MIKULÁS!!!
Igaz, hogy nem csillogó hó kíséretében és nem is szánon, de hozzánk is ellátogatott a Mikulás. Bekukkintott a meglepődött gyermekekhez , puttonyából cukorkát osztogatott, majd szeretettel ölelte magához egyszerre az egész iskolai közösséget! Maga a csoda volt!
TOVÁBBI FOCIS EREDMÉNYEINK VANNAK!!!
November 22-én ismét mezes csapat vonult ki az iskolakapun. Ez alkalommal a III- IV. osztályosok álltak a városi futballpályára és megnyerték a városi és körzeti bajnokságot. Első díjjal tértek haza! Ügyesek vagytok, fiúk!
TAVALYI MUNKA GYÜMÖLCSE!
A tavalyi IV. A osztály tanulói Nagy Enikő tanítónő és Gábos Anna biológia tanárnő irányításával egy egész tanévet felölelő tevékenységet valósítottak meg, amely túlmutat az iskolai tanuláson.
FOCIBAJNOKSÉG LÁNY
2023 november 15-én iskolánk III- IV.osztályos lány focicsapata részt vett a körzeti U10 focibajnokságon, amit a Tanügyminisztérium és a Tymbark szervezett. Ügyesek voltak a lányok, első helyen végeztek! Így készülhetnek a megyei megmérettetésre.
TEQBALL ASZTALT AJÁNDÉKOZOTT A ROTARY CLUB!
Ma, november 14-én iskolánkhoz látogatott a helyi Rotary Club képviselete és adományként egy teqballasztallal valamint 3 labdával leptek meg. Vass Áron, a Rotary Club soros elnöke azt mondta átadó beszédében, hogy szeretnék, ha gyermekeink a kütyük helyett sportolnának, közös játékokban vennének részt.
KÖRZETI FOCIBAJNOKSÁG
2023 november 14-én a Tanügyminisztérium ONSS körzeti bajnokságán másodikos fiúfocistáink első helyezést értek el! Gratulálunk nekik és tanáruknak, Kuti Lászlónak!
ELINDULTAM SZÉP HAZÁMBUL- XVI.NÉPDALVERSENY, BÖGÖZ
- november 10-én, pénteken 10 órától XVI. alkalommal szervezte meg a Bögözi Általános Iskola a már hagyományossá vált népdalversenyünket a Bögözi Művelődési Házban, amelyen tanítványaink, a kis pacsirták is minden évben szívesen megvillantják tehetségüket.
Az idei versenyen a szervezők egy adósságot törlesztettek Kallós Zoltánnak, annak az embernek, aki a magyar nyelvterületen a legnagyobb népzenei gyűjtést végezte, egész életét a néprajzi pályán töltötte.
MEGYEI KROSSZ- VERSENYEN
2023 november 8-án megyei KROSSZ- versenyen vettünk rész Gyimesfelsőlokon. Három tanulóval indult versenyezni Feleki Attila sporttanár : Máthé Loránd ( VIII.B.), Gergen Dániel ( VII.A.) és Pálfi Péter ( VIII.A.).
Legeredményesebbnek Pálfi Péter bizonyult, aki harmadiknak szaladt be a célba. Gratulálunk mindhárom versenyzőnek és tanáruknak is!
ONSS- TETRATLON
2023 novemberében Mezei Kamilla VII.B. osztályos tanulónk Tetratlon verseny megyei szakaszán III helyezést ért el . Gratulálunk gyorsaságáért és ügyességéért neki is és felkészítő tanárának is: Kuti László testnevelő tanárnak!