• Főoldal
  • Rólunk
    • Névadónk
    • Iskolánk története
    • Infrastruktúránk
    • Osztályaink
    • Szaktermeink
      • Biológia
      • Kémia
      • Informatika
    • Fejlesztő kabinet
    • Logopédia
    • Pszichológiai kabinet
    • Könyvtár
    • Tornaterem
    • Iskolakert
  • Munkatársaink
    • Pedagógusok
    • Adminisztratív személyzet
    • Kisegítő személyzet
    • Vezetőtanács
    • Szülőbizottság
    • Diáktanács
  • Oktatási kínálat
    • Kerettanterv
    • Választott tantárgyak
    • Körzet
    • Beiskolázási terv
  • Események
    • Versenyek
    • Rendezvények
    • Projektek
    • Testvérkapcsolat
  • Büszkeségeink
    • Aranykönyv
    • Eredményeink
  • Médiahírek
  • Elérhetőségek
  • Magyar
  • Română (România)
  • TANÉVSZERKEZET
  • ÓRAREND
  • FOGADÓÓRÁK
  • BELSŐ RENDSZABÁLYZAT
  • TERVEK
  • BESZÁMOLÓK
  • MINŐSÉGBIZTOSÍTÁS
  • EGYESÜLETÜNK
  • NAPLO

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENYEN IS VOLTUNK!

Hétvégén ( április 5) Nagyenyeden szervezték meg a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny országos döntőjét, ahol az iskolánkat képviselő VI. B. osztályos Csáki Fruzsina Sára III. helyezést ért el, s ezzel az eredményével továbbjutott a magyarországi döntőre.
Ügyes vagy Fruzsi! Gratulálunk diáknak, tanárnak egyaránt! (Hajdó Noémi magyer tanár)

 TERRA FÖLDRAJZVERSENYEN IS VOLTUNK

 

Sok földrajz iránt érdeklődő diák vett részt a Bethlen Gábor Általános Iskolában április 5-én, a Terra földrajzverseny megyei szakaszán. Mindhárom évfolyam képviseltette magát (V.,VI., VII.), de közülük is kiemelkedtek az ötödikes diákjaink, akik továbbjutottak az országos megmérettetésre.

Bővebben...

FÜRKÉSZ HELYESÍRÁSI VERSENY ORSZÁGOS SZAKASZA

 

,,Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az ègen, úgy érdemes,, József Attila szavaival èlve és az ő hitvallását követve sok-sok kitartó munkàval a III. B osztàly két tanulója, a megyei Fürkèsz helyesíràsi versenyen első és második helyezést értek el, aminek következményekènt tovàbbjutottak a Szalontàn megszervezett regionàlis (orszàgos ) fordulóra.

Bővebben...

 HUNGARIKUM VETÉLKEDŐ

2025 márciusában a Kovászna Megyei Értéktár többfordulós honismereti vetélkedőt hirdetett általános és középiskolás diákok számára.

          A vetélkedő elsődleges célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a szűkebb és tágabb környezetük értékeit, illetve, hogy alapvető ismereteket szerezzenek a Magyar Értéktárban és Hungarikumok Gyűjteményében nyilvántartott egyes nemzeti értékekről és Hungarikumokról.

Bővebben...

ORSZÁGOS VERSENYEKEN AZ OB-SOK!!!

 Sokat készültünk, lelkesek vagyunk, s most is sikerült megmutatni, hogy ügyesek is vagyunk. A Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán iskolánkat több tanuló képviselte, akikre nagyon büszkék vagyunk:

                                               Szász Zsolna, Tamás Ágnes és Tamás Sándor Ede (V. oszály),

                                               Belényessy Eszter és Csáki Fruzsina Sára (VI. osztály),

                                               Káli Zsuzsanna (VII. osztály),

                                               Kiss Bíborka és Kovács Orsolya (VIII. oszály)

Felkészítő magyar szakos tanárok : András Teréz és Hajdó Noémi. 

Bővebben...

ÜGYESEK VALLÁSVERSENYEN  IS

 

Március 22-én, szombaton szervezték meg Csíkszeredában a római katolikus olimpia megyei szakaszát. Iskolánkat három V. osztályos tanuló képviselte, akik kiemelkedő eredményt értek el. Szász Zsolna I hely, Tamás Ágnes II. hely, Tamás Ede-Sándor VI. hely.

Bővebben...

SZÉP EREDMÉNY!

  

Iskolánk kézilabda csapata ma, március 25-én, második helyezést ért el a megyei tantárgyversenyen. Tudnak küzdeni a fiúk! Gratulálunk nekik és az edző tanárjuknak! 

ORVOSSÁG A GYÓGYFÜVEKBEN

 

Hétfőn, március 24-én, az I.A. osztály, Nagy Enikő tanító néni vezetésével a csereháti csillagvizsgáló mellett gyógynövényeket ültetett. A hasznos és szép délelőtti tevékenység része volt egy környezetismereti projektnek: ,,Orvosság a gyógyfüvekben''.

Bővebben...

FÖLDRAJZ TANTÁRGYVERSENY 2025

Hétvégén, március 23-án, lejárt az idei megyei földrajz tantárgyverseny, Balánbányán. Ezen a megmérettetésen iskolánk VIII. osztályos  tanulói újra bizonyítottak. Két tanuló képviselte az iskolánkat és büszkén újságolhatom, hogy mindketten helyezéssel tértek haza.

Bővebben...

ZRÍNYI MATEKVERSENYESEKET DÍJAZTAK

  1. március 20-án került sor a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium Kollégiumának Dísztermében a Zrínyi Ilona Matematikai Tesztverseny megyei fordulójának díjkiosztó ünnepségére.
  2. Iskolánk díjazott tanulói a következők:

Bővebben...

PÖTTÖM PANNÁÉK ÉNEKELTEK

  1. március 13-án került sor az Ősi Értékeink című Artera Alapítvány által szervezett kiállításmegnyitóra a Művelődési Ház kiskiállító-termében.
    A kiállítást megnyitotta dr. Simon Mária Tímea igazgató, a tárlatot méltatta ifj. Dávid Alpár néprajzos és viselet-készítő és Kovács Túri Emese, Népművészet Ifjú Mestere, nemezelő.

Bővebben...

BRENYÓ MATEMATIKAVERSENYEN ÜGYESKRDTÜNK!

 

A matematika egyike azon tudományoknak, amelyben az átlag feletti teljesítményre való adottság viszonylag korán jelentkezik. Fontos, hogy ezt minél több gyerek és környezete időben felismerje, és az adottság képességgé fejlődését ösztönözze. Egy ilyen verseny a Maros Megyei Tanfelügyelőség és a Bolyai Farkas Elméleti Líceum által szervezett Brenyó Mihály Pontszerző Matematikaversenyt a 3-4. osztályosok számára, amelyre iskolánkból 10 tanuló nevezett be.

Bővebben...

SZABADSÁGHARCRA EMLÉKEZTÜNK

Március 15-re nagyon készültünk, hiszen nemzetünk legyszebb ünnepe. Egy egész héten keresztül a szabadságharcról, Petőfi Sándorról, a Tizenkét pontról, a Nemzeti dalról és az 1848-as eseményekről beszéltünk, énekeltünk, rajzoltunk, alkottunk.

Bővebben...

BEIRATKOZÁS AZ ELŐKÉSZÍTŐ OSZTÁLYOKBA

Az idei iratkozásról a következőket lehet tudni:

-Két előkészítő osztályunk fog indulni, mindkettő 22-es létszámmal

-Tanítóink: Szabó Nóra és Kisfaludi Antónia

Kétfordulós az iratkozás, az első fordulóban csak a körzetesek iratkozhatnak, utána a szabadon maradt helyekre más körzetben lakók is jelentkezhetnek,

-Március 27-28 (csütörtök, péntek) előiratkozás (programálás) az iskola titkárságán ( telefonon 0266-18271),

-Március 31- május 6 között zajlik a titkárságon az iratkozás (első forduló), részleges eredményhirdetés május 21,

-Második forduló: május 23- 29,

-Végleges eredményhirdetés június 12, 

Bővebben...

  1. ISU
  2. KORI
  3. Csak tiszta forrásból...
  4. Farsang

4. oldal / 25

ElsőElőző12345678910KövetkezőUtolsó

FŐOLDAL | KAPCSOLAT