• Főoldal
  • Rólunk
    • Névadónk
    • Iskolánk története
    • Infrastruktúránk
    • Osztályaink
    • Szaktermeink
      • Biológia
      • Kémia
      • Informatika
    • Fejlesztő kabinet
    • Logopédia
    • Pszichológiai kabinet
    • Könyvtár
    • Tornaterem
    • Iskolakert
  • Munkatársaink
    • Pedagógusok
    • Adminisztratív személyzet
    • Kisegítő személyzet
    • Vezetőtanács
    • Szülőbizottság
    • Diáktanács
  • Oktatási kínálat
    • Kerettanterv
    • Választott tantárgyak
    • Körzet
    • Beiskolázási terv
  • Események
    • Versenyek
    • Rendezvények
    • Projektek
    • Testvérkapcsolat
  • Büszkeségeink
    • Aranykönyv
    • Eredményeink
  • Médiahírek
  • Elérhetőségek
  • Magyar
  • Română (România)
  • TANÉVSZERKEZET
  • ÓRAREND
  • FOGADÓÓRÁK
  • BELSŐ RENDSZABÁLYZAT
  • TERVEK
  • BESZÁMOLÓK
  • MINŐSÉGBIZTOSÍTÁS
  • EGYESÜLETÜNK
  • NAPLO

 TERRA - MEGYEI FÖLDRAJZVERSENY

2023 március 25-én került sor a megyei TERRA  földrajzversenyre, amit az V. VI. és VII-es diákoknak szerveznek. Az eseményre a mi  iskolánkban került sor, ahová 177 diák érkezett Hargita megye minden sarkából, 30 oktatási intézményéből. Iskolánkat 9 diák képviselte.

Diákjaink kiemelkedő eredményt értek el, hisz minden évfolyamon helyezéshez jutottak.

Bővebben...

 ,, ÉGIG ÉRŐ MESEFA'' mesemondó vetélkedő- 2023.március 24

    

Napok óta nagy a sürgés – forgás az Orbán Balázs Általános iskola portáján. Igazgató nénink szerint adventi jellege volt ennek az időszaknak, megtisztulás kívül- belül…

Az Orbán Balázs Napok keretében újra megszervezésre került az „Égig érő mesefa” mesemondó vetélkedő, amelyet legelőször 2010-ben szerveztünk meg, majd a járványos időszak alatt néhány évig elmaradt és azóta is váratott magára.

Bővebben...

MÁRCIUS 15, SZABADSÁGHARC ÜNNEPE

Az 1848-49-es eseményekre emlékeztünk a napokban. Minden évben március 15- dike nagy ünnep, amire a diákok sokféle tevékenységgel készülnek. Felevelenítik a forró napokat, életre keltetik azokat az eseményeket, amelyek 175 évvel ezelőtt történtek.

Bővebben...

XXVI. CSAK TISZTA FORRÁSBÓL MEGYEI NÉPDALVETÉLKEDŐ

  1. március 11-én zajlott a XXIV. Csak tiszta forrásból megyei népdalvetélkedő Udvarhelyszéki döntője, melyről minden résztvevő tanulónk oklevéllel térhetett haza.

A vetélkedőn három helyszínen, öt korcsoportban hallgatta meg a 70 résztvevőt a szakmai zsűri: Antal Rozália, Kászoniné Fejős Gabriella, Dr. Szalay Zoltán, Györfi Erzsébet, Haáz Sándor, Sorbán Enikő, Csáki Enikő, Nemes Annamária és Bartalis Izabella.

Bővebben...

SPORTOLÓINK ÜGYESKEDTEK

Öt zóna (Csík zóna, Székelyudvarhely, Gyergyó, Keresztúr, Maros hévízi)
bajnokainak részvételével szervezték meg Gyergyószentmiklóson 2023. március. 7-én az
ONSS U 12 megyei bajnokságot. A helyi szervező zóna, két csapattal vett részt a
bajnokságban, Gyergyószentmiklós Fogarasy Mihály Ált. Isk. és Gyergyóremete.
Sorsolást követően két csoport alakult:

Bővebben...

 FÖLDRAJZ TANTÁRGYVERSENY 2023

Új siker! Iskolánk diákjai újfent bizonyították, hogy földrajzból ott a helyük a megye legjobbjai között. Március 4-én a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Gimnáziumban lezajlott megyei földrajz tantárgyversenyen Gagiu Krisztián III. helyezést ért el, míg Pop Jácinta a IV. helyen végzett. Büszke vagyok a diákjainkra! Külön köszönöm a földrajzra szánt időt és energiát a diákjaimnak. Ezúton is gratulálok nekik, Nagy Endre földrajztanár.

 BEFEJEZTÜK A FUSSNEKIT !

Mostanra végére jártunk a múlt ősszel kezdődött FussNeki programunknak. Tét az adománygyűjtés volt, amit sportcsarnokunk felszerelésének bővítésére szántunk.

Bővebben...

ORBÁN BALÁZSRA EMLÉKEZTÜNK

Iskolánk névadójára emlékeztünk február 3-án, Orbán Balázs 194. születésnapján. A központi emlékszobornál hetedikes diákunk Farkas Hanna- Gréta olvasta fel a legnagyobb székelyhez írt levelét és népdalénekeseink: Waum Gyopár, Deák Alexandra és Lakó Csenge  udvarhelyszéki népdalcsokorral tették ünnepélyesebbé az eseményt.

Bővebben...

FARSANGOLTUNK

2023 február 3-án iskolai farsangolásra gyűlt össze a felső tagozat. A nyolcadikosok szervezésében mindent elsöprő mókázás vette kezdetét, ahol apraja- nagyja kibújhatott a saját bőréből és más tollaival ékeskedve színpadra léphetett a buli kedvéért.

Bővebben...

ORSZÁGOS ELISMERÉS

„Apa trece, proiectele rămân” 

Románia Kormányának Fenntartható Fejlődésért Felelős Főosztálya öt „bajnokot” díjazott a bölcs vízhasználat terén a Fenntartható Fejlődés Gáláján, amelyet a TVR-rel közösen rendeztek meg.

Bővebben...

JÓNAK LENNI JÓ!

Az "Împreună - Együtt" országos projekt keretén belül "Jónak lenni jó!" felhívással adománygyűjtést szerveztünk a IV. A osztályban.

Bővebben...

 ÎMPREUNĂ-EGYÜTT

Nagy Enikő és Nuț Steluța tanítónők irányításával iskolánk IV.A. osztály tanulói  testvériskolai tevékenységet terveztek egy egész tanévre a Marin Preda Líceum egy elemi osztályával.

Bővebben...

JÁRT NÁLUNK IS AZ ANGYAL!

Jó gyermekek voltak az OB-sok, így az idén is ellátogatott az angyalka az iskolaudvarra és megörvendeztetett egy karácsonyfával.

Bővebben...

 KARÁCSONYI VÁSÁR- SZEBEN

Utolsó iskolai héten, karácsonyi vásáron fokoztuk az ünnepi hangulatot: az V-VII osztályosok Szebenben voltak, a VIII osztályosok Vásárhelyre látogattak.

Bővebben...

  1. JÓNAK LENNI JÓ!!!
  2. BUKARESTI DICSÉRET
  3. JÖTT A MIKULÁS!!!
  4. CSŰRCSAVARINTÓK- biológusaink csapata

11. oldal / 25

ElsőElőző6789101112131415KövetkezőUtolsó

FŐOLDAL | KAPCSOLAT