Névadónk előtt fejet hajtottunk

A mindenkori február 3- dika iskolánk névadójának a születésnapi évfordulója. 192  évvel ezelőtt , Lengyelfalván született Orbán Balázs- a ,,legnagyobb székely’’- akinek leszármazottai, követői vagyunk mindannyian.

A járványtani korlátozások miatt, idén rendhagyó módon emlékeztünk meg a nagy történetíróra, néprajzi gyűjtőre, politikusra, hiszen tilos jelenleg a gyülekezés. Iskolánk diákja: Miklós Janka a szejkei síremlék székelykapui alatt szavalta el Aranyosi Ervin : Hogyan tudnék…versét, drukkolt neki András Teréz magyar tanár. A székelyudvarhelyiek  délután folyamán nézhették a kisfilmben a tisztelgést.  Az iskola képviselete koszorút helyezett el a belvárosi Orbán Balázs szobornál és a szejkei síremléknél. Mi, az utódok követünk, tisztelt Orbán Balázs!