Aranykönyv

Iskolánkban működik 2012-től egy ARANYKÖNYV

Az útjára indított Aranykönyv azért is fejhajtást követel, mert méreteiben egy „óriáskönyv”, amelyet 1973 januárjában adtak át az iskola Igazgatóságának  akkor, amikor hivatalosan átadták az újonnan épült iskolát. A „nagy könyv” a könyvvilágban aspektusa miatt is egy tiszteletet parancsoló alkotás, akárcsak a Tábor negyedi tömbházak között működő intézményünk.

Aranykönyvünk egyidős tehát az iskolánkkal. 39 évet szekrényben porosodott és várta, hogy enyhén megsárgult, de vastag lapjaira mikor kerülhetnek tiszteletreméltó tanárnevek vagy szorgalmas, ügyes diáknevek?

ARANYKÖNYVÜNK létesítésének gondolata 2011-ben született, amikor szükségét éreztük annak, hogy iskolánk legjobbjait sokszorosan is kiemeljük, neveiket ne csak egy évzárón olvassuk fel, egy dicsérettel és oklevéllel tüntessük ki.

Aranyembereknek aranybetűkkel akarjuk a neveiket Aranykönyvbe írni! Hadd legyen ez a mi tiszteletünk bélyege: le a kalappal azok előtt, akik bármilyen területen
kimagaslanak ezáltal erősítve iskolánk hírnevét!
Azokat az embereket írjuk Aranykönyvünkben, akik bebizonyítják munkájukkal és eredményeikkel, hogy jók között ők a legjobbak. Akik erősítik azon elméletet, hogy városunk egyik legeredményesebb Általános Iskolája vagyunk, ahol biztonságos, szép környezetben, pontos, alapos lépésekkel jövőtudatos emberré cseperedik a ma gyermeke.

Itt tisztelünk mindent, ami aranyból van: a szorgalmat, a hatékonyságot, a versenyképességet, eredményességet és az összefogást.

Az ARANYKÖNYV működési szabályzata:

  • A legtiszteletreméltóbb, legértékesebb jegyzet az iskolában.
  • Jogszerű és igazságos kezelése a mindenkori Igazgató feladata.
  • Az aranyemberek neveit aranybetűkkel írjuk a könyvbe!
  • Az ajánlatokat az Aranykönyvbe jutáshoz az évvégi Tanári Tanácsülésen a tanítók, osztályfőnökök teszik, bizonyítva a kérés jogosultságát.
  • A döntést helyben a Tanári Tanácsülés hozza meg, szavazattal hitelesítve.
  • Bejutási szempontok: eredményesség, szorgalom, hatékonyság, kiemelkedő személyiség, összefogás.
  • Az Aranykönyv kizárólag iskolai események ünnepi alkalmán használható.

 

A 2011-2012-es tanévben a következő diákok kerültek be az Aranykönyvbe:

  • 1. Kerekes Krisztina, V.B. osztályos tanuló (kitűnő tanuló),
  • 2. Sándor Bíborka , VII.A. osztályos tanuló (kitűnő tanuló),
  • 3. Rózsa Rebeka, VII.A. osztályos tanuló, I. díj az Országos Vallás Tantárgyversenyen,
  • 4. Dénes Botond, VIII.A. osztályos tanuló, II. díj a Nemzetközi Rovásírás Versenyen,
  • 5. Bokor Dániel, VIII.B. osztályos tanuló, Országos Versenyen kézilabda kapus

 

Akikre büszkék vagyunk…

A 2012-2013-as tanévben iskolánk tanulói közül kimagasló eredményeket értek el a következő tanulók:

  • 1. Szigyártó Nikolett IV.B. tanuló – tanulmányi eredményeivel
  • 2. Mátyus Bence IV. A. tanuló – tanulmányi eredményeivel
  • 3. Kerekes Krisztina VI.B. tanuló – tanulmányi eredményeivel és vallás tantárgyversenyen elért eredménnyel
  • 4. Tornai Szilárd VIII.A. – technológia tantárgyversenyen elért eredményével

Gratulálunk nektek, csak így tovább!!

 

2013-2014
Minden tanév végén elővesszük az iskolánk ARANYKÖNYVÉT és bejegyezzük oda azon diákok neveit, akik a legkimagaslóbb eredményeket érték el.
Az idén sem tettünk másképp. Lapozzunk!

A 2013-2014-es tanév „arany emberei” a következő diákok:

  • 1. Geréb Ajnácska (II.A)
  • 2. Ilyés Bence (II.A)
  • 3. Béni Kinga (III.B)
  • 4. Geréb Janka (V.A)
  • 5. Mátyus Bence (V.A)
  • 6. Szigyártó Nikolett (V.B)
  • 7. Kovács Tímea (VI.A)
  • 8. Simó Mariann (VI.A)
  • 9. Kerekes Krisztina (VII.B)
  • 10. Karamán Hunor (VIII.A)
  • 11. Szatmári Csongor (VIII.A)

Büszkék vagyunk rátok, követni fogunk benneteket!

 

A 2014-2015-ös tanévben a következő tanulók kerültek be az iskola Aranykönyvébe:

  • 1. Kerekes Krisztina- VIII.B. osztályos diák- tízes általános
  • 2. Geréb Janka- VI.A. osztályos diák- tízes általános
  • 3. Mátyus Bence- VI.A. osztályos diák: országos földrajz verseny
  • 4. Miklós Bence- IV.B. osztályos diák: országos helyesírási verseny
  • 5. Geréb Ajnácska- III.A. országos szavalóverseny és népdalvetélkedő
  • 6. III.A. osztály: országos színjátszó fesztivál
  • 7. Focicsapat: Németi Kristóf, Máthé Tamás, Simó Botond, Szász Gergő, Molnár Csaba, Varga Dániel, Vass Dániel, Trinfa János
  • 8. Focicsapat: Bálint Tamás, Bencze Zalán, Mocanu Mihai, Kovács Dániel, Nagy Norbert, Feleki Gellért, Simó Dávid, Izsák Botond, Szfárli Hunor, Balázs Hunor

 

2015/2016-os tanév ARANYEMBEREI

A 2015/2016-os tanév végév arany betűkkel írtuk be a nagy Aranykönyvünkbe a következő tanulók neveit:

  • 1. András Brigitta V.B.- éltanuló
  • 2. Gergely Sarolt V.B.- éltanuló
  • 3. Sándor Tímea V.B.- éltanuló
  • 4. Andrészek Mátyás VI.B.- éltanuló
  • 5. Mátyus Bence VII.A. éltanuló, mesemondó
  • 6. Szigyártó Nikolett VII.B.- éltanuló
  • 7. Gálovits Réka II.A.- szavaló
  • 8. Murzán Zoltán IV.B.- mesemondó
  • 9. Dimény Boglárka IV.B.- mesemondó
  • 10. Geréb Ajnácska IV.A.- népdalénekes
  • 11. Balázs Ágnes V.A.- magyar díjazott
  • 12. Fancsali Boglárka- országos díjazott

GRATULÁLUNK NEKIK!!!

 

2016-2017-es tanév ARANYEMBEREI

A 2016-2017-es tanévben a következő tanulók kerültek be az Orbán Balázs Iskola óriási méretű, színtiszta aranyból gyártott ARANYKÖNYVÉBE:

  • 1- Andrészek Mátyás (VII.B.) - tízes bizonyítvány
  • 2- Geréb Janka (VIII.A.) - tízes bizonyítvány
  • 3- Mátyus Bence (VIII.A.) - tízes bizonyítvány
  • 4- Szigyártó Nikolett (VIII.B.) - tízes bizonyítvány
  • 5- Miklós Janka (I.B.) - országos szavalóverseny
  • 6- Feleki Zsófia (III.A.) -Eco Natura verseny
  • 7- Vass Kriszta (III.A.) - Az ősz színei
  • 8- Gálovits Réka (III.A.) - Kenguru verseny szavalóverseny
  • 9- Balázs Rebeka (III.A.) - Mascota Snack
  • 10- András Krisztián (III.A.) - Matematika verseny
  • 11- András Boglárka (III.A.) - Mesemondó verseny
  • 12- Deák Krisztina (III.A.) - Irodalmi verseny
  • 13- Szőcs Gazdi Tamás (III.A.) - Kenguru verseny
  • 14- Nagy Csaba (IV.A.) - Rajz verseny
  • 15- Geréb Ajnácska (V.A.) - Népdalének
  • 16- Dimény Boglárka (V.B.) - Mesemondó, Népdaléneklés, Szavalóverseny
  • 17- Fülöp Bence (V.B.) - Matematika nemzetközi
  • 18- Balázs Ágnes (VI.B.)- Magyar tantárgyverseny
  • 19- Ráduly Boróka - Szavalóverseny

Gratulálunk az ARANYEMBEREINKNEK!!!

 

2017-2018-as tanév ARANYEMBEREI

Tízes általános:

  • 1. Andrészek Mátyás VIII. B
  • 2. András Brigitta VII. B
  • 3. Fancsali Orsolya V.A

Országos versenyzők:

  • 1. Ráduly Boróka I. B – szavalóverseny
  • 2. Lakó Csenge II. B – mesemondó verseny
  • 3. Tóth Schram Orsolya II. B – Fürkész
  • 4. Miklós Janka II. B – szavalóverseny
  • 5. Gálovits Réka IV. B – szavalóverseny
  • 6. Murzán Zoltán VI. B – mesemondó verseny
  • 7. Fülöp Bence VI. B – matematika tantárgyverseny
  • 8. Geréb Ajnácska VI. A – népdalének verseny
  • 9. Balázs Ágnes VII. B – magyar tantárgyverseny
  • 10. Fancsali Boglárka VIII. B – matematika tantárgyverseny

Csak így tovább!