Szerző: Bejegyzés időpontja:

Iskolánkban működik 2o12-től egy ARANYKÖNYV

Az útjára indított Aranykönyv azért is fejhajtást követel, mert méreteiben egy ,,óriáskönyv’’ , amelyet 1973 januárjában adtak át az iskola Igazgatóságának  akkor, amikor hivatalosan átadták az újonnan épült iskolát.  A ,, nagy könyv’’ a könyvvilágban aspektusa miatt is egy tiszteletet parancsoló alkotás, akárcsak a Tábor negyedi  tömbházak között működő intézményünk.

Aranykönyvünk egyidős tehát az iskolánkkal. 39 évet szekrényben porosodott és várta, hogy enyhén megsárgult, de vastag lapjaira mikor kerülhetnek tiszteletreméltó tanárnevek vagy szorgalmas , ügyes diáknevek?

ARANYKÖNYVÜNK  létesítésének gondolata 2o11-ben született, amikor szükségét éreztük annak, hogy iskolánk legjobbjait  sokszorosan is  kiemeljük , neveiket necsak egy évzárón olvassuk fel,  egy dicsérettel és oklevéllel  tüntessük ki .

Aranyembereknek aranybetűkkel akarjuk a neveiket Aranykönybe írni!  Hadd legyen ez a mi  tiszteletünk bélyege: le a kalappal azok előtt,  akik bármilyen területen kimagaslanak ezáltal erősítve iskolánk hírnevét!

Azokat az embereket írjuk Aranykönyvünkben, akik bebizonyítják munkájukkal és eredményeikkel, hogy jók között ők a legjobbak. Akik erősítik azon elméletet, hogy városunk egyik legeredményesebb Általános Iskolája vagyunk, ahol biztonságos, szép környezetben , pontos, alapos lépésekkel  jövőtudatos emberré cseperedik a ma gyermeke.

Itt tisztelünk mindent, ami aranyból van: a szorgalmat, a hatékonyhágot, a versenyképességet, eredményességet és  az összefogást.

Az ARANYKÖNYV működési szabályzata:

  • A legtiszteletreméltóbb, legértékesebb  jegyzet az iskolában.
  • Jogszerű és igazságos kezelése a mindenkori  Igazgató feladata.
  • Az aranyemberek neveit  aranybetűkkel írjuk a könyvbe!
  • Az ajánlatokat az Aranykönybe jutáshoz az  évvégi Tanári Tanácsülésen a tanítók, osztályfőnökök teszik, bizonyítva a kérés jogosultságát.
  • A döntést helyben a Tanári Tanácsülés hozza meg, szavazattal hitelesítve.
  • Bejutási szempontok: eredményesség, szorgalom, hatékonyság,kiemelkedő személyiség, összefogás .
  • Az Aranykönyv kizárólag iskolai események ünnepi alkalmán használható.

A 2011/12-es tanévben a következő diákok kerültek be az Aranykönybe:

  1. Kerekes Krisztina , V.B. osztályos tanuló (kitűnő tanuló ),
  2. Sándor Bíborka , VII.A. osztályos tanuló ( kitűnő tanuló),
  3. Rózsa Rebeka, VII.A. osztályos tanuló, I. díj az Országos Vallás Tantárgyversenyen,
  4. Dénes Botond, VIII.A. osztályos tanuló, II. díj a Nemzetközi Rovásírás Versenyen
  5. Bokor Dániel, VIII.B. osztályos tanuló, Országos Versenyen kézilabda kapus

Az iskolakert létrehozásában a következő aranyszívű gyermekek segítettek:

I.A – BOROS ILDIKÓ
1 BALÁZS EMŐKE TÍMEA
2 BÁLINT NOÉMI
3 BÖZÖDI BARNA
4 DÁVID MÁRK
5 FÁBIÁN KATALIN
6 FODOR BERNADETT
7 GÁLOVITS ÖRS
8 GŐRGÉNYI DÁNIEL
9 GÖRGÉNYI MÓNIKA
10 JAKAB DEMETER VIVIEN
11 KOVÁCS BEÁTA
12 KOVÁCS DÁVID
13 KOVÁCS SZABINA
14 MÁTHÉ TAMÁS
15 ORBÁN AMANDA
16 SIMÓ ATTILA
17 SZANISZLÓ ZSANETT
18 TANKÓ HILDA
I.B – IMRE IBOLYA
1 ANDRÁS BRIGITTA
2 BALÁZS ÁGNES
3 BALÁZS TAMÁS
4 BÁLINT ANDRÁS
5 BÉNI EMESE-KLÁRA
6 BÉNI KINGA-ZSÓFIA
7 FELEKI HANNA
8 GERGELY SAROLT
9 HADNAGY LÓRÁNT
10 HAJDÓ BOGLÁRKA
11 KÁDÁR TAMÁS
12 KEREKES DÁVID
13 MOLNÁR KATA
14 NAGY ORSOLYA
15 ORBÁN SAROLTA
16 PÁL IZABELLA
17 PÉTERFI ESZTER – ZSUZSANNA
18 SÁNDOR TÍMEA
19 SIMÓ BOTND – PÉTER
20 SIMÓ GYOPÁR
21 TÓDOR ANDREA
22 TORDAI ADRIENN
23 VASS DÁNIEL
24 VOLONCS – ANDRÁS ÁKOS
II.A – KOVÁCS MÁRIA
1 ANDRÁS ZSOLT
2 BALÁZSI ANIZA
3 BÁLINT KUND
4 BEKE TAMÁS
5 BENCZÉDI MÓNIKA
6 DÁVID DÓRA
7 DEMETER SZABOLCS
8 FISCHER TAMÁS
9 GÁL TAMÁS
10 JAKAB ANGYALKA
11 JÁNOS ISTVÁN
12 KAKASSY SZABOLCS
13 KOLOZSVÁRY CSABA
14 KOVÁCS LEHEL
15 KUN RÉKA
16 LŐRINCZ SZILÁRD
17 SÁNDOR BARBARA
18 SANDOR EDINA
19 SZABÓ TÍMEA
20 SZABÓ VALENTINA
21 SZIGYÁRTÓ EMŐKE
22 TAMÁS ATTILA
23 VETÉSY KÁROLY
24 VETÉSY TÍMEA
II.B – BIRÓ IBOLYA
1 ANDRÉSZEK MÁTYÁS
2 BALÁZS ZOLTÁN
3 BÁN-GAGYI ROLAND
4 BOROS BÍBÓRKA
5 CSÍKI-PÉTER ATTILA
6 DEÁK SZABOLCS
7 DEMETER RÉKA-LAURA
8 DIMÉNY BENCE
9 FANCSALI BOGLÁRKA
10 KENYERES KINCSŐ
11 KOCSIS ZSANETT
12 KOVÁCS DÁNIEL
13 LAKATOS DOROTTYA
14 LÁSZLÓ SZILVIA
15 LUKÁCS ISTVÁN
16 MÁTHÉ SZABOLCS
17 MLNÁR SZABOLCS
18 NAGY TAMÁS
19 SEBŐK HARMAT
20 SZŐCS BARBARA
21 TÓDOR TÜNDE-DOROTTYA
22 TRINFA SZILÁRD
23 VERESTOY ADRIENN
24 ILYÉS BENCE
25 HAJDÓ GERGŐ
III.A – NAGY ENIKŐ
1 BAJCSI GERGŐ
2 BAKK SAROLTA ALEXANDRA
3 DEMETER JÓZSEF EDMOND
4 FARKAS EMŐKE
5 GÁBOS FERENCZ  DÁNIEL
6 GERÉB FANNI
7 GERÉB JANKA
8 KOVÁCS HUNOR
9 MÁTYUS BENCE
10 MENYHÁRT ANNA
11 MIHÁLY KYRA
12 PÁLFALVI ENEH ÉVA
13 PÉTER BORÓKA
14 ROTARU DANIEL
15 SÁNDOR LILLA
16 SZŐCS ANDREA
III.B – BÁNDI RÉKA
1 ASZTALOS ÁGOTA
2 CSATA KRISZTINA
3 DEMETER MELINDA
4 IZSÁK SZABOLCS
5 KEREKES KLEMENTINA
6 LÁSZLÓ PETRA
7 MAGYARI TÜNDE
8 MATÉ LÁSZLÓ
9 SALA ANETT BETTINA
10 SZÁSZ CSONGOR
11 SZENTE ARNOLD
12 SZIGYÁRTÓ NIKOLETT
13 KUTI ATTILA
IV.A – GERÉB HARMAT IZABELLA
1 BÁLINT ANITA
2 BARTALIS INCZEFI SZIDÓNIA
3 CSONT ORSOLYA
4 GYÖRFI LEVENTE
5 IAKOB ÉVA ERIKA
6 INCZEFI DÓRA
7 KENYERES DOROTTYA
8 KOCSIS RÓBERT
9 KOVÁCS TIMEA
10 SIMÓ MARIANN
11 SZABÓ BENCE
12 TASSALY TAMÁS
13 TRINFA ZSOLT
IV.B – JAKAB HAJNAL
1 BARTA TAMÁS
2 CSÁKI ANDREA
3 DÁVID TIBOR
4 DOBAI  PATAKI  ATTILA
5 FERENCZY ADRIÁN
6 FÜLÖP TIHAMÉR  BALÁZS
7 KISFALUDI  HENRIETTA
8 KOVÁCS BARBARA
9 SÁNTA ALPÁR
10 SZÁSZ MAGOR
11 SZEGEDI EDINA
V.A – KECSETI CSABA
1 BÁLINT RÓBERT
2 BARTALIS RÉKA
3 FELEKI GELLÉRT
4 IMRE IZABELA
5 KOVÁCS BARBARA
6 KOVÁCS DÉNIEL
7 NAGY NORBERT BOTOND
8 NAGY ZSOLT
9 UNGUREANU CRISTIAN
V.B – NAGY JENŐ
1 BALASSI BARNA
2 BALÁZS HUNOR
3 BALÁZSI FLÓRA
4 BÁLINT TAMÁS
5 BARABÁS LEVENTE
6 BENCZE ZALÁN
7 BERKECZI RÉKA
8 GERÉB HANNA
9 KEREKES KRISZTINA
10 MÁTHÉ ANDREA
11 MIHÁLY ÁGNES
12 MOCANU MIHAI
13 NAGY SZIDÓNIA
14 SZÉLYES HUNOR
15 TÓKOS ÁRON
16 TORNAI BALÁZS
17 VETÉSI ANDREA
18 ZSIDÓ KRISZTA
VI.A – CÎRCEANU CLAUDIA
1 ANDRÁS ANETT
2 BOÉR KRISZTA
3 KARAMÁN HUNOR
4 LÁSZLÓ ANITA
5 MAGYARI KRISZTINA
6 MURZÁN MÓNIKA
7 SZABÓ CSONGOR
8 SZATMÁRI CSONGOR
9 TIFÁN ISTVÁN
10 TÓFALVI ÁGNES
VI.B – SZÁSZ KÖPECZI ISTVÁN
1 BENCZE BOTOND
2 BIRÓ DÉNES
3 GÁLFI ZSOLT
4 NAGY DÁVID
5 PÉTER NÓRA
6 PHLEPS DÁNIEL
7 TÓDOR TÍMEA
VII.A – GÁBOS ANNA
1 FÜLÖP PETRA
2 MENYHÁRT BOGLÁRKA
3 ORBÁN ORSOLYA
4 SÁNDOR BÍBORKA
5 SÁNDOR DÁVID
6 SÁNDOR KRISZTIÁN
7 THAMÓ LÉDA
8 TRINFA BOTOND
9 VARGA TAMÁS
VII.B – ZAKARIÁS ENIKŐ
1 BALÁZSI ATTILA
2 BIRÓ ENIKŐ
3 BÖZÖDI TAMÁS
4 FELEKI BOGLÁRKA
5 FERENCZI NORBERT
6 JAKÓCS SZABOLCS
7 MÁRTON KINGA
8 PÁLFFY TAMÁS
9 TÓKOS ELŐD